Cinsel Terapi

0

Cinsel işlev bozuklukları tüm toplumları ve buna bağlı olarak bireyleri etkileyen yaygın sorunların başında gelir. Sorunların mahremiyet boyutundan dolayı problemi ifade etme ve çözüm arama süreci genellikle düşüktür. Bir çok çift -çözümü çok basit olan problemlerde bile- yardım talebi oluşturamadığı için yaşamının sonuna kadar bu sorunlarla yaşayabilmektedir.

PADEM’de Cinsel Terapi Hizmetine Bakış:

Cinsel sorunların çözümünde en önemli faktör problemin varlığını kabul etmektir. Bununla beraber problemin mutlaka bir nedene bağlı olduğunu bilmekte yarar vardır. Sorunun kaynağı konusunda kendini suçlayıcı tutum ve tavırlar içinde olmak çözüm sürecini olumsuz etkiler.

Cinsel problemlerin temelinde yatan iki temel unsur yer alır. Bunlardan biri fizyolojik diğeri psikolojiktir. PADEM’de psikolojik etkenlere bağlı olarak yaşanan cinsel problemlerin tedavisi yapılandırılmış bir terapi programı olarak devam eder.

PADEM’de cinsel problemleri tespit etmek amacıyla geçerlilik güvenilirlik çalışmaları yapılmış ölçekler kullanılır. Bu ölçekler ailelerin, çocuk ve ergenlerin objektif değerlendirilmesinde kullandığımız ölçüm araçlarıdır. Bu ölçüm araçlarının yanında ailenin dinamikleri, bireylerin yaşadıkları cinsel problemlerle ilgili çeşitli veriler elde edilir.  Sorunların tespiti ve çözüm uygun çözümlerin üretilebilmesi için bireylerin verdiği küçük bilgiler de Terapi sürecinin düzgün şekillendirilebilmesi için hayati bir öneme sahiptir.

Zaman zaman cinsel problemler bağlı olarak, aile ve çift ilişkileri olumsuz yönde etkilenmekte, birey ya da bireylerde yaşadıkları cinsel problemlerin etkisiyle birçok alt dinamik zarar görmektedir. Bu amaçla PADEM’de cinsel Terapi hizmeti gerekli görülen durumlarda aile terapisi ve bireysel terapi hizmeti ile birlikte eşzamanlı yürütülmektedir. Burada amaç cinsel problemlere bağlı olarak oluşan bireysel ve aile problemleri varsa bu problemlere sağlıklı bir şekilde müdahale edilmesini olanaklı kılmaktır.

Hemen hemen yaşanan tüm cinsel işlev bozukluklarının temelinde yanlış bilgilendirme ve psikolojik nedenler yatar. Çözümü kolaydır ve yeniden öğrenme süreci ile kısa zamanda çözümlenir.

 

RANDEVU ALMAK İSTİYORUM

Sorularınız için 0212 416 35 29 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz..

Share.

Comments are closed.